recepty

Ač jsem velký milovník hovězí verze svého klasického ragú, tato veganská verze mě vůbec neuráží, naopak je velmi příjemným zpestřením, pokud zrovna nechceme jíst maso. Dá se jíst s těstovinami (a vřele doporučuji přidat kvalitní, starý parmazán!) nebo klidně i s bramborovou kaší nebo chlebem!

Buchty a koláče milujeme asi všichni. Jak víte, nejsem zastánce "náhražek" a když po něčem toužím, tak si to dám a vyváží to zbytek mého "čistého jídelníčku." Pokud jste, ale zrovna v tréninku nebo si chcete dát něco sladkého, plant based, vlastně zdravého, tak tenhle brownie je pro Vás. Mimochodem, obsahuje přes 100 g bílkovin!

Pasta fagioli je klasický toskánský pokrm, který se skládá z těstovin a fazolí. Nejlepší je použít fazole borlotti. Ty u nás nemají v každém obchodě, ale není problém je nahradit jiným druhem. Jen je třeba dbát na to, že ne všechny fazole mají intenzivní chuť a "slabá" fazole chuťově výrazné pasta fagioli neudělá a může to pak být nuda.

Vepřové na mrkvi zná každý a to, že dělám nejraději telecí na mrkvi, protože vepřové nejím, to už tady asi také každý víte, ale tahle veganská alternativa není vůbec k zahození.

Alegorie na klasickou českou bramboračku, do které místo zahuštění přidáme jako zdroj bílkovin čočku. Polévka je tak výživnější a neméně chutná.

Daal je jedním z nejklasičtějších indických pokrmů jehož základem jsou luštěniny - slovo dāl ostatně pochází ze sanskrtu a znamená “dělit” a luštěniny jsou ostatně všechny dělitelné. Daal je takový ten typický pokrm, který v každé části Indie a ostatně i v každé jednotlivé domácnosti chutná jinak a má různé ingredience, především se liší druhem použité luštěniny/čočky. I tuto variantu můžete přizpůsobit tomu, co zrovna doma máte.

Klasická česká sladkokyselá čočka, kterou známe z dětství v odlehčenějším pojetí. Není totiž zahuštěná. Stačí k ní přidat tak akorát uvařené vajíčko a máte plnohodnotné jídlo, které vás přenese do dětství.